Co to jest choroba trzustki?

Co to jest choroba trzustki?

Chora trzustka, której towarzyszy zapalenie, modyfikuje szereg funkcji trawiennych, może być też czasem związana ze złymi nawykami żywieniowymi. Trzustka znajduje się za żołądkiem i jest odpowiedzialna za wytwarzanie enzymów, takich jak insulina i glukagon.

Gdzie znajduje się trzustka?

Trzustka znajduje się za żołądkiem i jest odpowiedzialna za wytwarzanie enzymów, takich jak insulina i glukagon. Są one niezbędne do procesów trawiennych, dlatego jest to tak ważna część ciała. Docierają do jelita cienkiego, skąd pomagają w procesie syntezy pokarmu.

Gdzie pojawia się chora trzustka?

Ból pojawia się wgórnej części brzucha oraz za żołądkiem. Pamiętaj, że problemy z trzustką sygnalizuje tylko palący ból, który pojawia się po lewej stronie ciała i pod żebrami. Ból jaki wywołuje chora trzustka jest wyraźniejszy od razu po jedzeniu lub piciu.

Co powoduje zapalenie trzustki u dzieci?

Zapalenie trzustki u dzieci jest spowodowane przedwczesną aktywacją proenzymów trzustkowych. Jego przyczyną może być szereg czynników. Cechą charakterystyczną jest silny ból w nadbrzuszu. Stan zapalny tego gruczołu wymaga niekiedy pilnej interwencji lekarskiej. Brak leczenia może doprowadzić do śmierci z powodu niewydolności wielonarządowej.

author

Back to Top