Co to jest myszarka polna?

Co to jest myszarka polna?

Myszarka polna jest jasnobrązowa z czarnym paskiem na grzbiecie. Oczy czarne i ciało okrągłe z cienkim ogonem niczym sznurek, do którego przymocowano grubą kulkę. Uszy okrągłe, całkiem małe względem reszty ciała. W odróżnieniu od swoich kuzynek, np. myszarki zaroślowej czy myszarki leśnej ma krótszy ogon.

Jak wygląda mysz?

Jak wygląda mysz, każdy wie. Mała, niepozorna istota z szaroburym futerkiem i długim ogonem oraz oczami niczym główki od szpilek. Jednak mysz to tak naprawdę rodzaj, w którym zawiera się co najmniej kilka gatunków tych kontrowersyjnych zwierząt. Dla jednych urocze, dla innych szkodniki.

Kim jest mysz?

Mała, niepozorna istota z szaroburym futerkiem i długim ogonem oraz oczami niczym główki od szpilek. Jednak mysz to tak naprawdę rodzaj, w którym zawiera się co najmniej kilka gatunków tych kontrowersyjnych zwierząt. Dla jednych urocze, dla innych szkodniki.

Kiedy rozmnażają się Myszarki polne?

Myszarki polne rozmnażają się w Polsce od kwietnia do października. Ciąża trwa 21 dni, młode rodzą się ślepe i zależne od opieki matki. Otwierają oczy mając 10–12 dni, po 14–15 dniach są odstawiane od piersi. Samica rodzi każdorazowo od 4 do 9 młodych (nawet 12), w ciągu roku może wydać na świat 3–4 mioty.

author

Back to Top