Na co pomaga Sinupret?
Na co pomaga Sinupret?
Sinupret to lek ziołowy stosowany wspomagająco w stanach zapalnych górnych i dolnych dróg oddechowych, w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok oraz uzupełniająco przy kuracji antybiotykowej.
Jak stosować lek Sinupret?
Zazwyczaj stosowana dawka leku Sinupret, to: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie po 2 tabletki drażowane 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 11 lat: doustnie 1 tabletkę drażowaną 3 razy na dobę. W szczególnych przypadkach dawkę można zwiększyć dwukrotnie.
Czym się rozni Sinupret od sinupret Extract?
Skoncentrowana formuła, silniejsze i szybsze działanie na przyczyny i objawy zapalenia zatok. Sinupret® eXtract jest lekiem o ośmiokrotnie większym stężeniu substancji pochodzenia naturalnego w porównaniu do klasycznej postaci leku Sinupret*.
Kiedy stosować sinupret eXtract?
Kiedy stosować Sinupret extract – tabletki drażowane? Preparat jest wskazany do stosowania u dorosłych w leczeniu ostrego niepowikłanego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.
Czym się rozni Sinupret od Sinupret eXtract?
Jak stosować tabletki drażowane?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Dorośli: 3 razy na dobę po 2 tabletki drażowane. Dzieci w wieku szkolym (od 6 lat): 3 razy po 1 tabletce drażowanej. Tabletki należy połykać w całości z niewielką ilością wody.
Przy jakich objawach sinupret Extract?
wysypka, zaczerwienienie skóry, swędzenie skóry lub oczu) i ciężkie reakcje alergiczne (obrzęk warg, języka i gardła, i(lub) krtani ze zwężeniem dróg oddechowych, zadyszka, obrzęk twarzy). Zawroty głowy. W razie wystąpienia pierwszych oznak reakcji nadwrażliwości nie należy więcej przyjmować Sinupret extract.
Jakie są leki na chrypkę?
Leki na chrypkę mogą mieć działanie przeciwzapalne, występują w różnych postaciach (tabletek do ssania, syropów czy aerozoli). W przypadku chrypki u dziecka można zastosować środki w postaci lizaków na gardło czy sprayów. Sprawdzą się także ziołowe leki na chrypkę z prawoślazem i innymi naturalnymi wyciągami.
Gdzie można leczyć chrypki?
W domowym leczeniu chrypki pomocne są napary z szałwii lub rumianku, olejki o działaniu odkażającym i przeciwzapalnym (olejek lawendowy, olejek eukaliptusowy, olejek sosnowy, olejek sandałowy) oraz roztwory sody oczyszczonej. Jeżeli dolegliwości nie ustępują w ciągu kilku dni, lekarz może zalecić leczenie antybiotykami.
Jakie są składniki leków na chrypkę?
Główne ziołowe składniki leków na chrypkę to tymianek i prawoślaz. Zazwyczaj wykorzystuje się także mentol oraz rośliny z dużą zawartością witaminy C, jak dzika róża lub czarna porzeczka. Dla dzieci leki mają zazwyczaj smak owocowy, najczęściej truskawki. Są łatwe do aplikacji i nie zagrażają zadławieniem.
Jakie są naturalne sposoby na chrypkę?
Naturalne i domowe sposoby na chrypkę 1 Dobrym sposobem na chrypkę i suche gardło jest miód, propolis oraz wyciąg z porostu islandzkiego ( Cetraria islandica)… 2 Na funkcjonowanie układu immunologicznego (także w stanach zwiększonej podatności na infekcje i zakażenia w obrębie… 3 Dawniej w leczeniu chrypki stosowano okłady z ugotowanych, jeszcze gorących ziemniaków, które… More